خبر › › جزییات مصاحبه برای معرفی شدگان دکتری / اعلام هزینه و مدارک ثبت نام

دریافت RSS اخبار

 » نمایش آرشيو
 نمایش

: : جزییات مصاحبه برای معرفی شدگان دکتری / اعلام هزینه و مدارک ثبت ناممعرفي‌شدگان چندبرابر ظرفيت آزمون ورودي دوره دکتري «Ph.D» (نيمه متمرکز) سال ۹۳ که در مرحله تکميل ظرفيت شرکت کرده بودند باید در محدود زمانی ۱۹ آبان ماه تا اول آذر ماه بر اساس رشته و دانشگاه مربوطه در مرحله مصاحبه و بررسی مدارک شرکت کنند.

 

داوطلباني که در يک و يا چند کدرشته محل تحصيلي (حداکثر ۵ کدرشته‌محل) از رشته امتحاني ذيربط در رديف معرفي‌‌شدگان چند برابر ظرفيت در مرحله تکميل ظرفيت آزمون ورودي دوره دکتري «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۹۳ قرار گرفته‌اند، لازم است با توجه به برنامه زماني مشخص شده مربوط به هر کدرشته محل و همچنين جداول مندرج در سايت اطلاع‌رساني مربوط به موسسه ذيربط، با همراه داشتن مدارک اعلام شده براي شرکت در مصاحبه و ساير مراحل پذيرش به دانشگاهها و موسسات آموزش عالي مربوط مراجعه کنند.

عدم مراجعه براي شرکت در مراحل فوق، به منزله انصراف داوطلب از پذيرش در کدرشته‌محل يا کدرشته‌محلهاي انتخابي مربوط تلقي مي‌ شود.

هزینه ۲۵۰.۰۰۰ (دويست و پنجاه هزار) ريالی برای مصاحبه

داوطلبان لازم است قبل از مراجعه به محل مصاحبه براي هريک از موسسات مبلغ ۲۵۰.۰۰۰ (دويست و پنجاه هزار) ريال به شماره حساب مشخص شده (مربوط به موسسه محل برگزاري مصاحبه) واريز و اصل فيش واريز شده را به همراه مدارک مورد نياز به همراه داشته باشند و آن را هنگام شرکت در مصاحبه به مسئول ذيربط تحويل دهند.

درصورتيکه براي چند کدرشته‌محل در يک دانشگاه، منحصراً از داوطلب يک نوبت مصاحبه بعمل آيد باید بدون توجه به تعداد کدرشته‌ها مبلغ ۲۵۰.۰۰۰ (دويست و پنجاه هزار) ريال پرداخت شود.

به هنگام گزينش نهايي در هر کدرشته محل اعلام شده براي داوطلب در اين اطلاعيه، داوطلباني شرکت داده خواهند شد که نمره مصاحبه آنان توسط موسسه ذيربط به سازمان اعلام گردد و داوطلباني که نمره‌اي براي مصاحبه آنان اعلام نشود از پذيرش در کدرشته آن موسسه حذف خواهند شد. بديهي است پس از انقضاي مهلت مقرر براي شرکت در مصاحبه، بررسي مدارک و يا هر روش ديگر مطابق آئين‌نامه مربوط، هيچ‌گونه تقاضايي قابل پذيرش نیست.

ممنوعیت شرکت پذیرفته شدگان کنکور دکتری ۹۳ در آزمون دکتري سال ۱۳۹۴

آن‌ دسته از داوطلباني که در مصاحبه شرکت و پس از گزينش نهايي در رديف پذيرفته شدگان نهايي مرحله تکميل ظرفيت دوره دکتري سال ۱۳۹۳ (اعم از دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پيام نور، غير انتفاعي، پرديس خودگردان و يا بين‌الملل) قرار گيرند، مجاز به شرکت در آزمون دکتري سال ۱۳۹۴ نخواهند بود.

کليه داوطلباني که اسامي آنها در رديف معرفي‌شدگان براي انجام مصاحبه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي در اين مرحله قرار گرفته بايد به منظور تکميل فرم بررسي صلاحيت‌هاي عمومي با مراجعه به لينک مربوط که در سايت سازمان در ذيل کارنامه داوطلب قرار دارد حداکثر تا تاريخ ۲۵ آبان ۹۳ ضمن پرداخت مبلغ ۲۱۲.۰۰۰ (دويست و دوازده هزار) ريال بصورت اينترنتي، فرم بررسي صلاحيت عمومي را تکميل و کد پيگيري دريافت دارند. داوطلباني که نسبت به تکميل فرم بررسي صلاحيت‌هاي عمومي اقدام نکنند از گزينش نهايي حذف خواهند شد.

داوطلباني که قبلاً در رديف معرفي‌شدگان براي انجام مصاحبه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي قرار گرفته بودند و در ارديبهشت ماه امسال (سال ۱۳۹۳) نسبت به تکميل فرم بررسي صلاحيت عمومي اقدام کرده‌اند، در اين مرحله نيازي به پرداخت وجه و تکميل فرم ندارند.

کارنامه اعلام نتايج گزينش اين مرحله از آزمون همزمان با اين اطلاعيه بر روي سايت اطلاع رساني اين سازمان قرار دارد که داوطلبان مي‌توانند نسبت به پرينت آن اقدام کنند.

مدارک مورد نياز معرفي‌شدگان براي انجام مراحل مصاحبه :

اصل مدرک کارشناسي ارشد (فوق ليسانس). معرفي‌‌شدگاني که دانشجوي سال آخر دوره کارشناسي ارشد بوده‌اند، بايد تا تاريخ ۳۱ شهریور ۹۳ فارغ‌التحصيل شده ‌باشند.

اصل مدرک کارشناسي (ليسانس). آن‌دسته از معرفي‌شدگاني که فارغ‌التحصيل دوره کارشناسي ناپيوسته هستند علاوه بر اصل مدرک کارشناسي ناپيوسته مي‌بايست اصل مدرک کارداني را نيز ارائه کنند.

معرفي‌‌شدگاني که به دلائلي قادر به ارائه اصل مدرک يا مدارک‌ مندرج در بندهاي ۱ و ۲ فوق نیستند لازم است اصل گواهي تأييد شده توسط دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.

اصل شناسنامه و يا کارت ملي براي تطبيق مشخصات شناسنامه‌اي معرفي شده با مشخصات اطلاعات ارسالي از سوي اين سازمان.

مدرکي که وضعيت نظام وظيفه معرفي شده را با توجه به بند «مقررات وظيفه عمومي» مندرج در صفحه ۳ دفترچه راهنماي شرکت در آزمون مذکور (براي برادران).

اصل گواهي مبني بر اينکه عضو هيأت علمي رسمي- قطعي و يا رسمي- آزمايشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري بوده که به تأييد بالاترين مقام مسئول نيز رسيده باشد، براي آن دسته از معرفي‌شدگاني که امتياز مربي در اين آزمون استفاده کرده‌اند.

نظر به اينکه برخي از دانشگاهها و موسسات آموزش عالي علاوه بر مدارک لازم براي مصاحبه و همچنين در خصوص ساعت و زمان حضور در مصاحبه اطلاع‌رساني لازم را در سايت خود مشخص کرده اند داوطلبان باید حتماً به وب سايت موسسه‌اي که قرار است در مصاحبه آن شرکت کنند به منظور اطلاع از تاريخ، زمان و مدارک مورد نياز براي شرکت در مصاحبه مراجعه کنند.

داوطلباني که اسامي آنها در رديف معرفي‌شدگان چندبرابر ظرفيت کدرشته محل‌هاي مربوط به بورسيه موسسات درج شده، لازم است علاوه بر شرکت در مصاحبه موسسه يا دانشگاه محل معرفي، به ارگان بورس دهنده نيز مراجعه و هماهنگي لازم را به عمل آورند. بديهي است درصورت قبولي و عدم ارائه بورس توسط ارگان ذيربط، هيچ‌گونه اقدامي از سوي اين سازمان ميسر نیست.

داوطلبان شرکت کننده در مجموعه مدرسی معارف اسلامی (کدرشته ۲۱۵۱) که با توجه به کارنامه نتيجه انتخاب رشته براي شرکت در مرحله مصاحبه به يک يا چند کدرشته محل مربوط به گرايش مدرسي معارف اسلامي معرفي‌ شده اند باید علاوه بر کسب نمره علمي لازم، شرايط عمومي رشته مدرسي معارف اسلامي و نتيجه مصاحبه‌اي که توسط معاون آموزشي و پژوهشي استادان و دروس معارف اسلامي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها را نیز احراز کنند.

این دسته از داوطلبان لازم است علاوه بر دارا بودن شرایط فوق و همچنين شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور (دفترچه شماره ۱)، حداکثر تا ۱۰ روز پس از اعلام نتايج (حداکثر تا تاريخ ۲۱ آبان ۹۳)، براي طي مراحل پذيرش به سايت معاون آموزشي و پژوهشي استادان و دروس معارف اسلامي (به نشاني www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت‌نام در اين سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوي معاونت مذکور باشند. بديهي است عدم ثبت نام در اين سامانه به منزله انصراف از تحصيل در اين رشته تلقي مي‌شود.

باتوجه به اعلام انصراف دانشگاه شيراز از پذيرش دانشجو در دوره روزانه رشته زبان و ادبيات فارسي (کدرشته ۵۴۵۳)، کدرشته محل مذکور از رديف رشته‌هاي مرحله تکميل ظرفيت حذف شد.


جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۳
دسترسی کاربران
ایمیل / همراه
کلمه عبور
مرا به خاطر بسپار
  راهنمای عضویت
   بازیابی کلمه عبور
  ثبت نام


اطلاعیه ها
آمار کاربران
تعداد کل بازدیدها :10,768,559
بازدید امروز :587
کاربران آنلاین :1

  

ما را حمایت کنید