خبر › › اعلام مهلت ثبت نام آزمون ملی برای دانش آموختگان دندانپزشكي

دریافت RSS اخبار

 » نمایش آرشيو
 نمایش

: : اعلام مهلت ثبت نام آزمون ملی برای دانش آموختگان دندانپزشكي

کلیه دانش آموختگان خارج از كشور در رشته دندانپزشكي ورودي آگوست 2009 به بعد که مشمول شركت در آزمون ملي رشته دندانپزشكي هستند تا روز دوشنبه 23 خرداد ماه فرصت دارند در آزمون ثبت نام کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، برای اولین بار آزمون ملی جهت دانش آموختگان خارج از کشور در رشته دندانپزشکی عمومی در تابستان 93 برگزار می شود و دانش آموختگان خارج از كشور در رشته دندانپزشكي ورودي آگوست 2009 به بعد شامل این آزمون می شوند.

بر اساس اعلام مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت تمامی دانش آموختگان ورودي آگوست 2009 به بعد كه مشمول شركت در آزمون ملي رشته دندانپزشكي بوده و متقاضي شركت در آزمون مذكور در تابستان 93 هستند باید تا پايان وقت اداري روز دوشنبه 23 خردادماه 93 جهت ارائه مدارك و ثبت نام حضوري به مركز خدمات آموزشي وزارت بهداشت مراجعه کنند.

آزمون ملی در راستای اجرای بند 2-3-9 آیین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور و مصوبات شورای عالی ارزشیابی (به عنوان مرجع قانونی تصویب ضوابط) و با توجه به لزوم برگزاری آزمون ملی جهت فارغ التحصیلان خارج از کشور از زمان تصویب آیین نامه مذکور (88/05/12 مطابق با آگوست 2009) برگزار می شود.

آزمون ملی شامل دو مرحله نظری و عملی است که متقاضیان باید به ترتیب در آنها شرکت کنند و قبولی در مرحله نظری آزمون شرط معرفی به مراحل بعدی خواهد بود.

مرحله نظری آزمون : شامل دو بخش علوم پایه و دروس اختصاصی است که سهم نمره علوم پایه 25 درصد و سهم نمره دروس اختصاصی 75 درصد از نمره کل است. مرحله نظری آزمون دو نوبت در سال برگزار می شود. یک نوبت همزمان با آزمون پذیرش دستیار داخل و نوبت دوم در سه ماهه سوم همان سال بر اساس جدول زمانبندی اعلام شده توسط مرکز سنجش خواهد بود.

مرحله عملی آزمون: شامل بخش های پره کلینیک، کلینیک و درمان جامع (ارائه خدمات در فیلد) است.

حدنصاب قبولی در این آزمون کسب نمره حداقل 12 از 20 است.

مرحله بعد از آزمون: پس از طی موفقیت آمیز کلیه مراحل، نتایج توسط دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی جهت طرح در کمیسیون مربوط و ارزشیابی مدرک متقاضی به مرکز خدمات آموزشی اعلام خواهد شد.

هزینه آزمون: هزینه های شرکت در آزمون های متمرکز در شروع هر سال تحصیلی از طریق مرکز سنجش آموزش پزشکی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید و هزینه های آزمون های عملی توسط دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی تعیین و اعلام خواهد شد.اگر داوطلب در نوبت اول آزمون ها موفقیت حاصل نکند جهت شرکت در نوبت های بعدی آزمون هر بار 25 درصد به هزینه شرکت در آزمون سال مورد نظر برای آن داوطلب افزوده خواهد شد.


شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳
دسترسی کاربران
ایمیل / همراه
کلمه عبور
مرا به خاطر بسپار
  راهنمای عضویت
   بازیابی کلمه عبور
  ثبت نام


اطلاعیه ها
آمار کاربران
تعداد کل بازدیدها :10,768,468
بازدید امروز :530
کاربران آنلاین :2

  

ما را حمایت کنید