خبر › › میانگین قبولی در آزمون دکترا بیش از 64 درصد است رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح میزان قبولی داوطلبان دکترا در کشور گفت: میانگین قبولی در آزمون دکترا 5/64 درصد است

دریافت RSS اخبار

 » نمایش آرشيو
 نمایش

: : میانگین قبولی در آزمون دکترا بیش از 64 درصد است رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح میزان قبولی داوطلبان دکترا در کشور گفت: میانگین قبولی در آزمون دکترا 5/64 درصد است

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ابرهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در جمع نمایندگان مردم استان‌های آذربایجان غربی و شرقی در مجلس شورای اسلامی جایگاه آموزش عالی کشور در این دو استان را از بعد سنجش علمی، ارزشیابی آموزش و تضمین کیفیت ارائه و تبیین کرد.

 خدایی، تعداد دانشگاه‌های دولتی استان‌های آذربایجان شرقی و غربی را 9 و 4 دانشگاه اعلام کرد و اظهار داشت: در استان آذربایجان شرقی در سال 1392، 40 هزار و 377 نفر در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده‌اند که درصد قبولی آنها 14 و 9 دهم درصد بوده است. این ارقام در مورد آذربایجان غربی،24 هزار و 768 نفر و درصد قبولی 14نفر بوده است.

معاون وزیر علوم، آمار شرکت کنندگان در آزمون دکترا را در استان آذربایجان شرقی8 هزار و 934 نفر و در استان آذربایجان غربی5 هزار و 343 نفر اعلام کرد که درصد قبولی آنها به ترتیب 5/22 و 4/66 بوده است.

خدایی، میانگین قبولی در آزمون دکترا در کشور را 5/64 درصد اعلام کرد و گفت: پذیرفته شدگان دو استان مورد بررسی در آزمون دکترا نزدیک به میانگین کشور قرار دارند.


سه شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۲
دسترسی کاربران
ایمیل / همراه
کلمه عبور
مرا به خاطر بسپار
  راهنمای عضویت
   بازیابی کلمه عبور
  ثبت نام


اطلاعیه ها
آمار کاربران
تعداد کل بازدیدها :10,851,366
بازدید امروز :918
کاربران آنلاین :3

  

ما را حمایت کنید